Socialinis veiksmas ir tarptautinė savanorystė

„Socialinis veiksmas“ jau daugiau nei 10 metų koordinuoja Europos savanorių tarnybos (EST) projektus. Šiais tarptautinės savanorystės projektais jauniems žmonėms, siekiama:

  • UGDYTI PILIETIŠKUMĄ, SOLIDARUMĄ
  • SKATINTI KITŲ KULTŪRŲ PAŽINIMĄ
  • STIPRINTI TARPUSAVIO SUPRATIMĄ IR TOLERANCIJĄ

Ši tarnyba skirta 17-30 metų jaunimui. Tarnybos metu savanoris išvyksta į kitą šalį nei jis gyvena ir savanoriauja pasirinktoje organizacijoje. Savanorio išlaikymas yra visiškai finansuojamas Europos Komisijos.

EST savanoriška veikla gali vykti kultūros, jaunimo, sporto, socialinės apsaugos, žmogaus teisių, kultūros paveldo, meno, civilinės saugos, aplinkos apsaugos, gyvūnų,  vystomojo bendradarbiavimo ir kt. srityse

Įdomūs faktai

ES bendrai į savanorystės veiklas įsitraukia 100 milijonų europiečių

Savanorystė ES populiariausia tarp 30-50 metų žmonių grupės

Dažniausiai savanoriaujama sporto srityje*

*Duomenys iš Europos Komisijos, 2011

Koordinuojame tarptautinius savanorius Lietuvoje

Kaip projektų koordinatoriai padedame savanorius priimančioms organizacijoms atsirinkti savanorius, pasiruošti savanorių atvykimui bei rūpinamės savanorių integracija mūsų šalyje ir mokymosi procesu. Daugiau skaitykite skiltyje kaip mes dirbame.

  • Intensyviai bendradarbiaujame su daugiau nei 50 siunčiančių organizacijų ES ir šalyse partnerėse
  • Kasmet mūsų bendruomenė jungia 8 – 16 savanorių, atvykusių iš užsienio savanoriauti į Lietuvą
  • Per metus savanoriai dalyvauja 10 mūsų organizuojamų teminių mokymų
  • Kasmet rengiame mokymų ciklą savanorių mentoriams ir tutoriams

Mentoriai

Aistė Abromaitytė

Aistė Abromaitytė

Esu Aistė! Šiuo metu dirbanti ir magistro studijas baigusi mentorė. Pradėjau dar studijuodama, kuomet prisijungiau prie ESN organizacijos padedančios Erasmus studentams. Mane tiek anksčiau, tiek iki šiol žavi kultūrų skirtumai, tarptautiškumas. Baigus savo EST projektą nusprendžiau prisijungti prie mentorių komandos, kuriai priklausau jau antrus metus. Esu aktyvi, mėgstu bendrauti, savanoriauti, mielai pagroju gitara ar padainuoju, mėgstu keliauti, dalyvauti pėsčiųjų žygiuose.

Viktorija Pilibaitienė

Viktorija Pilibaitienė

Esu socialinė darbuotoja, šiuo metu dirbu senelių namuose. Studijavau socialinio darbo ir religijos studijų mokslus. Laisvalaikiu - domiuosi menu, skaitau, mėgstu ilgus pasivaikščiojimus. Mentoriauju EST savanoriams jau antrus metus.

Deimantė Zubaitė

Deimantė Zubaitė

Šiuo metu dirbu mokytoja su ikimokyklinio amžiaus vaikais. Niekuomet nebūčiau pasakius, kad man šis darbas taip patiks. Esu baigusi aplinkosaugą. Ypatingai patinka nuvykti ten, kur dar nebuvau ar tai būtų Lietuva, ar kita šalis. Mėgstu važinėtis dviračiu Lietuvos pajūryje. Mentoriauti pradėjau tik nuo 2016 m. rudens. Džiaugiuosi turinti savanorį iš Austrijos, su kuriuo galiu kalbėti vokiškai.

Darius Grigaliūnas

Darius Grigaliūnas

Šiuo metu smulkus biurokratas, nors anksčiau išgyvenęs ir šlovingesnių laikų. Pagal išsilavinimą (bet ne pašaukimą) politologas (dukart). Laisvalaikiu išpažįstantis tai, kas ir masėse nesvetima, - kiną, grožinę literatūrą, pedalų pamynimą, tolimus ir artimus vojažus, visokius intelektualius žaidimus ir kt. Prie mentoriaus amplua vis dar pratinuosi. Kol kas turėjau du mokinius - abu EST savanorius: Mariną iš Ukrainos 2015-2016 m. ir Mathiasą iš Belgijos šiuo metu.

Aurelija Dzedzevičiūtė

Aurelija Dzedzevičiūtė

Esu Aurelija, jau daug metų dirbu nevyriausybinėse organizacijose su įvairiais žmonėmis. Šiuo metu dirbu su socialiniu verslumu ir socialinio verslo iniciatyvomis. Kai nedirbu, mėgstu mikro ir makro nuotykius. Tiesioginės mentorystės patirties neturiu daug, tačiau tikiu savanoryste, kaip viena iš geriausių galimybių leistis į mokymosi iš unikalios patirties nuotykį ir man smagu ir prasminga kažkam padėti šį nuotykį patirti.

Arūnė Mačiulienė

Arūnė Mačiulienė

Kai mokyklos laikais norėjosi kažko daugiau nei tik pamokos ar būreliai, o studijų metu kažko daugiau nei tik paskaitos, gyvenime atsirado savanorystė. Savanorystė suteikė itin daug galimybių pažinti save ir kitus, galbūt dėl to nusprendžiau pasirinkti psichologijos studijų kryptį ir 2013 m. Vilniaus universitete įgijau psichologijos magistro laipsnį. Šiandien šalia kasdienių darbų džiaugiuosi atradusi ir mentorystę, kuri suteikia galimybę dalintis patirtimi, mokytis, augti ir tobulėti kartu su kitais savanoriais. Laisvą laiką stengiuosi skirti nuolatiniam asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui. Džiaugiuosi, kad gyvenime galiu patirti įvairių iššūkių, skatinančių tobulėti, o mentorystė man yra vienas jų 🙂

Julija Pasynkova

Julija Pasynkova

Savęs ugdymas yra mano gyvenimo varomoji jėga. Baigiau du universitetus, kuriuose studijavau teisę ir ekonomiką, bet mano darbas yra nesusijęs su studijomis - dirbu marketingo analitike medijos kompanijoje.
Esu šiek tiek darboholikė, tad vieno darbo etato man nepakanka - keturis metus savanoriškais pagrindais einu savanorių ir projektų vadovės pareigas gyvūnų globos organizacijoje "Lesė".
Mentoriauju keturis metus, du iš jų su EST savanoriais. Tai puiki galimybė pasidalinti patirtimi ir padėti kitiems vystytis ir tuo pačiu metu išmokti naujų dalykų.
Kiekvieną laisvą minutę praleidžiu su savo šuniuku, kartu mes mėgstame pasivažinėti dviračiu arba eiti ilgiems pasivaikščiojimams.

Laima Romberga

Laima Romberga

Latvian living in Lithuania. I was EVS volunteer myself, right here, in Lithuania and this is my advantage - I truly know how person can feel arriving here. If you will say that Latvian and Lithuanian cultures are the same, it would be inaccurate; besides that, I’m opened to various cultural experience and that is why I love to be a mentor. I love to help people to find their way. With each person it is totally different experience and we are learning from each other. That is one more thing I enjoy about the mentoring - never the same; never-ending learning!

Goda Gegieckaitė

Goda Gegieckaitė

Sveiki, esu Goda. Šiuo metu dirbu mokslinį darbą ir studijuoju psichologijos doktorantūroje. Labai mėgstu keliauti ir atrasti naujas vietas, patirtis, žinias ir žmones. Kai keliauti neišeina, stengiuosi tuos dalykus atrasti savo mieste. Mentoriavimas man yra galimybė susipažinti su nauju žmogumi ir kartu su juo patirti įspūdžių pilnus metus bei pamatyti mano pačios miestą ir šalį naujomis akimis bei prisiminti ir pasidalinti savo EVS patirtimi. Taip mentoriauju jau trečius metus ir esu ketvirtos savanorės mentorė. Tris savanorius jau sutikau, kartu su jais praėjau ir išlydėjau po metų kelionės savanorystėje.